Kluboksięgarnia dla dzieci

Scenariusze urodzinowe

Wyczarujemy dla Państwa DOWOLNY scenariusz – dopasowany do zainteresowań Dziecka!

Przykładowe scenariusze urodzin:

1. Księżniczki i rycerze.

2. Na dzikim zachodzie.

3. Piraci.

4. Przygody w dżungli.

5. Kocie urodziny. 

6. Pippi Pończoszanka.

7. Pingwiny z Madagaskaru.

8. Projektantki – w świecie mody.

9. Kraina Lodu.

10. Gwiezdne wojny.

11. Angry Birds.

12. Urodziny z eksperymentem.

13. Abrakadabra, czyli magiczne urodziny.

14. Harry Potter i przyjaciele.

15. Minecraft.

16. Minionki.

17. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.

18. Nela mała reporterka

Opis scenariuszy poniżej. Szczegółowe scenariusze dostępne w Kluboksięgarni Tęczowa Sowa.

Scenariusze urodzin tematycznych.

1. Księżniczki i rycerze.księżkiczki i rycerzy

Urodziny, o których marzy każda młoda dama i każdy mały mężczyzna. Aby czuć się jak księżniczka, trzeba wyglądać jak jedna z nich. Chłopcy również będą mieli okazję przemienić się w prawdziwych rycerzy. Dzieci wspólnie z animatorką wykonają przepiękne korony i miecze, które będą mogły zabrać do domu. Mała Jubilatka przez cały czas nosi na głowie przepiękną koronę, która sprawi, że tego dnia poczuje się wyjątkowo. Mały rycerz Jubilat będzie ubrany we wspaniały strój rycerski, który będzie budził podziw wśród towarzyszących mu dam. Zabawy tematyczne prowadzone przez animatorkę związane są z tematem zamku, księżniczek i rycerzy.

Tort i poczęstunek! Laurka na pamiątkę, ewentualnie wspólne zdjęcie.

2. Na Dzikim Zachodzieindianie_11

Każdy chłopiec chciałby choć na jeden dzień zamienić się w prawdziwego, odważnego Indianina! Indiańskie urodziny to zaproszenie do podróży na Dziki Zachód, gdzie czeka nas wiele niespodzianek i niebezpiecznych przygód. Mali Indianie wspólnie z animatorką wykonają przepiękne pióropusze, pełne kolorowych piór i innych ozdób, które będą mogły zabrać do domu. Młody Jubilat przez cały czas nosi na głowie prawdziwy pióropusz indiańskiego wojownika, który sprawi, że tego dnia poczuje się wyjątkowo. Zapraszamy do zabawy wśród indiańskich plemion! Howgh!

 

 

3. Piraci.

Przenosimy się do świata piratów. Każdy mały chłopiec orazpiraci niejedna dziewczynka marzy, aby zostać  kapitanem pirackiego statku i stać się uczestnikiem wyprawy po skarb. Wzburzone morze, szum wiatru, łajba kołysze się wśród groźnych fal, czas wyruszyć na poszukiwanie skarbu! Przed nami mnóstwo niebezpiecznych przygód, pełna niespodzianek i nieoczekiwanych wydarzeń wyprawa po prawdziwy skarb. Przeprawimy się przez dżunglę, gdzie czyhają na nas dzikie zwierzęta, zmierzymy się z wrogim plemieniem tubylców zamieszkujących Wielką Wyspę Tajemnic, weźmiemy także udział w Balu Pirata, który odbędzie się na naszym statku. To wszystko, a także wiele więcej niesamowitych przygód czeka na nas na drodze do odnalezienia tego jedynego, upragnionego, drogocennego skarbu. A więc dzielni piraci, kto gotowy do wyprawy?

AHOJ PIRACI!!

 

4. Przygody w dżungli.jungla

Witajcie w kolorowej i egzotycznej dżungli!

Komu nie straszne dzikie zwierzęta, przeprawa przez gąszcze pełne niebezpieczeństw oraz spotkanie z nieznajomym plemieniem tubylców niech wyrusza z nami! Czekają nas niesamowite przygody w tropikalnym lesie, w którym czyha żarłoczny lew i wygłodniały tygrys, fruwają kolorowe papugi i mieszka całe mnóstwo innych zwierząt. Będziemy biec na szczudłach, przeprawiać się przez chaszcze i gęstwiny, tańczyć razem ze zwierzętami, walczyć z wrogim plemieniem, a także szukać zwierzęcych jamek i gonić kolorowe ogonki. A to wszystko w gęstej, tropikalnej dżungli gdzie mieszka cała masa kolorowych egzotycznych zwierząt. Kto gotowy na fantastyczne przygody w dżungli?! Zaczynamy!!!

 

5. Kocie urodziny.kotki

Dzieci kochają zwierzęta. Uwielbiają naśladować różne stworzenia i kopiować ich charakterystyczne cechy. Dlaczego im nie pozwolić, by ten wyjątkowy dzień jakim są urodziny nie był dniem, w którym przeniosą się w krainę ich ulubionego pupila. Wszystkie zabawy, konkursy, prace plastyczne i piosenki tematycznie nawiązują do ich ukochanego stworzenia.

 

 

6. Pippi Pończoszanka.pippi

Z Pippi Pończoszanką nikt się nie nudzi. Bohaterka urodzin ma głowę pełną pomysłów i odwagę ich realizowania. Jest wesołym rozrabiaką i chyba każda dziewczynka marzy by choć na chwilę zamienić się z nią rolami. Urodziny z Pippi to przyjęcie pełne niesamowitych przygód i niespodzianek m.in. szukanie pirackiego skarbu, bieg w za dużych butach czy pieczenie pierniczków. To 2 godziny świetnej zabawy i są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy zbyt szybko nie chcą dorosnąć.

7. Pingwiny z Madgaskaru.

Skipper, Kowalski, Szeregowy i Rico przebywający pingwiny_4w Central Park Zoo pilnują na co dzień porządku w zoo. Wymaga to od nich wykonywania tajnych operacji, by ten porządek utrzymać. Mają przed sobą kolejną misję do spełnienia, która nosi nazwę „Urodziny”. Podczas tej misji będą szukać zaginionych jaj pingwinów, wykradać orzeszki odwiedzającym, karmić szefa szprotami oraz śmiało wyginać ciało. Tajną operację skutecznie komplikuje banda lemurów z Królem Julianem na czele. Czy pingwinom uda się powstrzymać ich by te nie popsuły urodzinowej imprezy? Przekonajcie się razem z nami. 

 

8. Projektantki – w świecie mody.modelki

Zrób swojemu dziecku niespodziankę i pozwól na dwugodzinny szał w blasku jupiterów, na którym weźmie udział w prawdziwym pokazie mody w własnoręcznie zaprojektowanej kreacji. Podczas przyjęcia zaprojektujemy także ubranie dla lalki albo misia oraz stworzymy własną biżuterię. To wymarzone urodziny dla każdej dziewczynki. To prostu zabawa z tkaninami, fasonami i wzorami wedle własnej fantazji w milionie kombinacji.

 

 

9. Kraina Lodu.

Urodziny z Krainą Lodu to urodziny pełne zimowych przygód w towarzystwie ukraina lodu_5lubionych bohaterów. To historia królestwa Arendelle, w którym zapanowała wieczna zima! Tylko jedna osoba może zdjąć czar z mroźnej krainy – Królowa Elsa, która ukryła się wysoko w górach. Na jej poszukiwanie wyruszy jubilat a my będziemy towarzyszyć mu w tej trudnej wyprawie. Podczas misji ocalenia królestwa uczestnicy urodzinowej zabawy zmierzą się z surową pogodą, napotkają groźnego lodowatego potwora, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.

  

10. Gwiezdne wojny.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce … był czas na świetną urodzinową zabawę. Cały scenariusz ologo.4piera się o ideę szkoły rycerzy Jedi. W czasie zabawy urodzinowej uczestnicy przechodzą szkolenie na młodych Padawanów. W licznych zabawach i konkursach ćwiczą spostrzegawczość, refleks, intuicję i porozumiewanie się bez słów. Nauczymy posługiwać się mieczem świetlnym, by na koniec stoczyć walkę dobra ze złem. Nie zabraknie też zabaw zręcznościowych takich jak karmienie Jara czy strzelanie do Gwiazdy Śmierci. Niech Moc będzie z Wami!

 

 

11. Angry Birds._1

Są małe, ale mocno rozzłoszczone. Mowa oczywiście o postaciach z Angry Birds. Jeśli Wasze dziecko jest fanem tych rozgniewanych ptaszków, lubi rywalizację oraz chce pomóc w odzyskaniu skradzionych jaj, to te urodziny są dla Niego. Razem zamienimy się w poskramiaczy zielonych świń i odzyskamy ptasie jaja. Sami zbudujemy konstrukcję, którą potem z przyjemnością zburzymy. Zabawimy się w ptasiego zbijaka oraz kręgle inne niż zwykle. Świętuj razem z Angry Birds, na których będzie mnóstwo śmiechu i fajnej zabawy.

12. Urodziny z eksperymentemurodziny z eksperymentem

Urodziny naukowe to połączenie zadziwiających eksperymentów naukowych ze świetną zabawą. Dzieci wspólnie z animatorem wykonają samodzielnie, bezpieczne a zarazem fascynujące doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki. Eksperymenty są całkowicie bezpieczne, gdyż wykonywane są z rzeczy znajdujących się w każdym gospodarstwie domowym. Podczas urodzin naukowych wszystko jest możliwe – nawet zdmuchnięcie świeczki urodzinowej i pompowanie balonów bez użycia powietrza! Nie zabraknie też zabaw ruchowych, podczas których będą miały okazję się wyszaleć i świetnie bawić w naukowym klimacie.

 

abrakadabra

13. Abrakadabra, czyli magiczne urodziny

Magia jest ważnym elementem dzieciństwa. Wiara we wróżki i czarodziei to wiara w to, że w życiu zdarzają się cuda, że możliwe są rzeczy niemożliwe. Pozwólcie, by Wasze dziecko przeniosło się w ten magiczny świat. Szkoła latania na miotłach, lekcja lewitujących przedmiotów, szukanie smoczych jaj czy robienie eliksirów to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na Wasze dziecko w ten wyjątkowy dzień.

 

14. Harry Potter i przyjacieleharry poter

Zapraszamy wszystkich fanów tej słynnej powieści do Szkoły Czarów i Magii na niezwykłe zajęcia. Eliksiry, zaklęcia, transmutacja a także lekcje latania na miotłach i trening qudditcha to  tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na jubilata i jego gości. Takie urodziny to niepowtarzalna okazja uczestnictwa w jedynym w swoim rodzaju, przyspieszonym kursie magii i czarodziejstwa, gdzie dzieci wcielą się w uczniów Hogwartu. Jeśli Twoje dziecko ma dużą wyobraźnię, lubi fantazjować oraz jest Potteromaniakiem te urodziny są dla niego.

15. Minecraftminecraft_1

Urodziny wzorowane na popularnej grze komputerowej – Minecraft, podczas której przeniesiemy się do kwadratowego świata pełnego przeróżnych mobów. By przetrwać, będziemy musieli zbudować schronienie, a następnie stawić czoła czyhającym niebezpieczeństwom. Dodatkowo czekać nas będzie crafting, stół alchemiczny czy też rozbrajanie TNT. Będzie to prawdziwy survival dla fanów zoombie, creeperów, czy endermanów.

16. Minionkiminionki_1

Jeśli Minionki skradły serce Twojego dziecka, spraw mu radość i urządź mu urodziny, które będą uświetnione towarzystwem tych wesołych stworów! Dla jubilata i gości przygotowane będą m.in. bananowe konkurencje, starcie z super złoczyńcą oraz minionkowy rush. Urodziny w żółto-niebieskim klimacie pełne dużej dawki śmiechu spowodują, że ten dzień będzie wyjątkowy.

17. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

Być detektywem to widzieć to, czego nie widać i słyszeć to, czego nie słychać. Jeśli Twoje dziecko uwielbia zagadki tropiące, wykorzystujące zmysł logicznego myślenia i spostrzegawczości mamy dla niego idealny scenariusz – Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Nie zabraknie też zabaw związanych ze zwinnością i refleksem dzieci, tak potrzebne w pracy młodemu detektywowi, dlatego będzie dużo zabaw sportowych. Podczas urodzin będziemy wykorzystywać spostrzegawczość, refleks oraz słuch – serdecznie zapraszamy.

18. Nela mała reporterka

Nela jest małą reporterką, która podróżuje po świecie i nagrywa reportaże. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko, przeniosło się w świat pełen zadziwiających przygód, pełnych przyrody i ciekawostek podróżniczych zapraszamy na niezapomniane urodziny z Nelą. Podczas imprezy urodzinowej odwiedzimy tajlandzki targ, wietnamskie pola ryżowe, jak również indonezyjskie wulkany. Zapraszamy do wspólnego świętowania!